| dollyflory26 a întrebat:

Daca raman repetent la postliceala si vreau sa intru la facultate la anul, pot sau trebuie sa termin postliceala? Nu vreau sa termin pstliceala din cauza ca nu imi este de folos diploma din acel domeniu si am probleme economice, sanatate in familie.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU doreşti să mai continui studiile la postliceală, poţi să te retragi!

Admiterea la facultate NU are nici o legătură cu studiile postliceale sau cu faptul că ai rămas repetent la aceasta.
TREBUIE să ai Diplomă de BAC şi să te înscrii la o anumită facultate...

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a intra la facultate nu are importanta daca termini sau nu postliceala. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere, asa ca poti renunta la postliceala.

| LaLaura a răspuns:

Buna, atat timp cat ai bacul luat poti sa te inscri la facultate ( facultatea e mai scumpa si mai grea decat o postliceala). O seara buna.