| Miaw21 a întrebat:

Daca sunt la stiinte sociale tot pot sa particip la olimpiada de mate?

Răspuns Câştigător
| Crissu3005 a răspuns:

Bineinteles,dar nu cred ca ai cum sa partici la M1.

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Da se poate, fiindca faci mate pana in clasa a 12-a. Multa bafta!

| neutrino a răspuns:

La o olimpiada particita toti acei elevi care sunt buni si care sunt recomandati de profesorii respectivi, indiferent de profilul la care sunt elevii.

| zuzualina a răspuns:

Nu, deoarece nu studiezi matematica de la Real, ci aproape jumătate, plus că intr-a XI-a si a XII-a nu faci decât 1 sau 2 ore/săptămână. În IX-X cu puțin „noroc" faci 3-4 ore (depinde și de liceu).

Dacă ești bun/ă la mate, poți opta pentru mate-info sau știițe ale naturii (unde înveți câte puțin din toate). Plus că faci aproape aceeași matematică de la mate-info (în unele „teme"/subiecte nu se intră în detaliu, doar superficia.
Se pune accent în chestiile de baza în ceea ce privește matematica.