| daria291 a întrebat:

Dacă tatăl meu e Lipovean, şi mama româncă, înseamnă că eu sunt și și? Sau doar româncă?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ești pe sistemul "Mama rus, tata rus, Ivan moldovan." Dacă ești din județul Suceava ești suceveancă, dacă ești din Tulcea ești tulceancă. Dacă ești rudă cu Ivan Pațaichin ești cea mai tare din barcă.

| Dragobeta a răspuns:

Tu esti juma-juma.
Dar nu esti singura. In tara asta sunt multi asa.
Mai rau, am cunoscut o persoana care ne spunea ca cei 4 bunici ai sai erau de nationalitati diferite: ceh, francez, sarb si polonez. Parintii deja erau "jumatati". Iar el... el "se tinea" roman.