| MirceaBade31 a întrebat:

Dacă un tigan pe jumătate (tatăl tigan, mama romanca) face un copil cu o romanca e un sfert tigan?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E om, nu exista adn romanesc, tiganesc, conteaza educatia, personalitatea lui, faza e ca tigani buni sunt dati la o parte pentru ca nu respecta traditia lor

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru MirceaBade31):

Tu nu înțelegi evoluția

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing)))) deci asta o sa o tin minte si cu permisiunea ta, pot sa o zic mai departe.

Dar ca raspuns, nu se calculeaza in jumatati sau astfel de parti. Dar este o parte tigan, ce e drept.

| Ineys a răspuns:

PAI hai sa ne gandim:
100% tigan si 50 % tigan.
Notam 100T si 50T pentru a usura calculele:
100T+50T=150T
150T/2=75T=> 75% tigan.

Nu stiu daca e cea mai corecta formula dar cred ca e 75% tigan. Asta inseamna vreo 3 sferturi.