| anonim_4396 a întrebat:

Daca te-ai inscris la un liceu si primele 2 zile de scoala nu ai venit adica pe 11 si 12 si s-au suparat cei de la scoala(profesorii directoarea si secretara) ca tu nu ai venit de loc la scoala si teau amenintat ca nu te mai primesc la scoala daca nu vii la scoala in termen de x zile ce poti pati in afara de ca nu te mai primesc,

Ca asta s-a intamplat cu un prieten care este si vecin si sa inscris in a 11 a liceu la aceeasi scoala si domeniu ca mine

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai absențe in zilele respective. Tu, nu prietenul.
Ce este greu de inteles?

| Violleta2022 a răspuns:

Aici nu-i vorba de suparare, ca nu mai esti la gradinita, ci la liceu, unde primesti deja 8-10 absente, iar legea spune clar ca la fiecare 10 absente se scade nota la purtare.

Asadar, chiulitul nu da bine, mai ales in primele zile de scoala, denotand lipsa de respect pentru scoala, profesori si pentru tot.

Scenariul tau este mincinos si asta se vede foarte clar, ca data de 12 este azi, deci planificata sa chiulesti, neavand nici inc lins au maneca cu vreun prieten inventat.
Pacat ca incepi cu stangul scoala si vei avea neplaceri in viitor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| johnnny123 a răspuns:

"Ce poți păți în afară de că nu te mai primesc?"

Nu este suficient?

Răspuns utilizator avertizat