| Georgian22 a întrebat:

Pot păți ceva daca primesc bani din afara?
Nu sunt pentru mine,

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca banii nu sunt obtinuti din activitati ilegale si nu sunt destinati unor activitati ilegale atunci n-ai ce pati.
Totusi ma mira un aspect: de ce esti intermediar si expeditorul nu-i trimite direct destinatarului final.

| doctorandus a răspuns (pentru Ioandelasal):

Probabil e "sageata". P-astia ii ia Politia ca din oala.

| aXy99 a răspuns:

Depinde de la cine laughing
In principiu, nu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da ai grija vin astia de la divizia anti tero mascatii si te salta ca ai adus bani ilegal in tara exact ca traficantii de tigari si cafea HA HA HA HA HA HA HA.

| Lucian2473 a răspuns:

Nu poti scoate daca nu explici bancii de unde primesti. Daca e vorba de bani primiti prin Western union sau alta modalitate trebuie sa explici de unde ii primesti si trebuie sa prezinti un cod din 10 cifre.

| JonnyOfficial a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, daca nu sunt ilegali trimisi (furati) /multi bani si sunt de la parinti sau rude nu ai ce pati, trebuie sa ai actul de identitate valabil doar.