| jianu81 a întrebat:

Daca termin clasa a 12a cu profil electric si nu iau bacul pot sa ma angajez ca electrician?

Răspuns Câştigător
| Soare_Razvan_1992 a răspuns:

Normal,dar necalificat

| jianu81 explică (pentru Soare_Razvan_1992):

Pai nu primesc o diploma ca am terminat scoala profesioanala?

| DuckDogger a răspuns (pentru jianu81):

Ba da.

| asperger3 a răspuns (pentru jianu81):

Scoala profesionala are 3 clase(din clasa a 9-a pana intr-a 11-a)
probabil primesti o diploma ca esti calificat in domeniul electric

| jianu81 explică (pentru asperger3):

Ma refer ca daca termini pe un profil tehnic primesti si o diploma ca ai facut si scoala profesionala

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te angajezi daca obtii certificatul de calificare profesionala/atestatul de calificare.

| jianu81 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si nu primesc daca termin clasa a12a?

| Cosmin86 a răspuns:

Orice idiot poate lua un amarat de 6.