| Silviu_Stanciu_1979 a întrebat:

Dacă vreau sa ma mut din Vulcanescu cu media de 6.41 și media generala 7.64 pe primul semestru, am șanse sa ma mut în roseti unde sa întrat cu 8.21?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera acum, media de admitere trebuia sa fie cel putin egala cu a ultimului admis la Rosetti.
In schimb te vei putea transfera in vacanta de vara, daca media ta de promovare a cl. a IX-a va fi cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. Daca schimbi profilul va trebui sa sustii si examene de diferente.

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Daca "sa întrat cu 8.21" si nu "s-a intrat cu 8.21", atunci mai ai de muncit ca sa poti intra la ei.