| George5663U a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer de la un profil la altul la sfarsitul anului scolar va trebui sa sustin examene de diferenta?
La alt profil dar la acelasi liceu.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și profilele de la care te transferi, respectiv la care te transferi.

| George5663U explică (pentru Hyperion7):

De la electrica la mecanica.

| Hyperion7 a răspuns (pentru George5663U):

Nu cred că ai ce diferente sa dai

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da! Transferuile se pot face NUMAI la inceput de an scolar si numai daca indeplinesti coditiile cerute de Ministerului invatamantului:
- sa iei examenele de diferemta la materii profilului respectiv
- sa ai media generala egala sau mai mare, ca a ultimului intrat la acel liceu
- sa nu ai corijente sau medii neincheiate
- sa nu ai note scazute la purtare

| Violleta2022 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta si ieri si vad ca ai ignorat complet ceea ce ti-am spus, ca NU se fac transferuri la sfarsit de an scolar, ci numai la INCEPUT de an scolar si numai daca intrunesti conditiile de transfer impuse de Ministerul Educatieie si Invatamantului (mentionate de mine, mai sus).

| Violleta2022 a răspuns:

Ai premiat un raspuns total eronat!

Transferul NU depinde de profilul la care te transferi, ci daca intrunesti toate conditiile cerute de Ministerului Educatiei si invatamantului.

| dullcat a răspuns:

Buna.Intreaba de profesorii tai sau mergi la secretariat pentru a afla.Succes.