| TheBlueButterfly a întrebat:

Dati-mi exemple de meserii care ar avea un viitor (in afara de medicina)
Mskiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parlamentar, ministru, secretar de stat, director intr-o institutie de stat... sau mai pe scut, sa faci parte din clasa politica. Toti au averi si afaceri prospere. Toate usile li se deschid. Cistiga toate licitatiile inainte ca acestea sa inceapa. Fac ilegalitati fara sa fie sanctionati de lege. Au contracte cu statul la preturi exorbitante (de cel putin zece ori mai mari decit cele normale), desi legea spune ca se alege pretul cel mai mic, dar nimeni nu pune intrebari. Si lista e lunga.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La cum merg treburile in Romania, cred ca meseria de antreprenor de pompe funebre va avea un viitor absolut stralucit in urmatorii 10-15 ani.

| baru a răspuns:

Sall. Pilotii, Tot cea ce este legat de sportul de performanta, internele, justitia,. Pa!

| Gumitsăă a răspuns:

Avocat

| Mary_3424 a răspuns:

Porfesor?, Inginer/inginera, Politista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adauga posturi pe www.ehaios.com...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filolog, filozof, limbi moderne, sociolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C0avezaaalove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...groparlaughingsau la pompe funebre...parerea mea ca astea o sa mearga, tinand cont de vremurile pe care le traim!

| Marian_6643 a răspuns:

Avocat, politist.

| Marjineanu_Sandra_1997 a răspuns:

Dectetic, politist, profesoara!

| Marjineanu_Sandra_1997 a răspuns:

Profesoara,medic,

| parapa a răspuns:

Dupa parerea pilot,detectiv, politist, avocat, frizer, de facut calculatoare (etc)