| MDRLC a întrebat:

Am o problema care ma macina de ceva timp...in curand termin clasa a XII-a si nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac cu viitorul meu..As dori sa aflu meserii de viitor in afara de cele mai populate (medicina, IT)

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tehnica dentara. La cati bani se fac din proteze, fatete, implanturi si alte chestii...

| MDRLC explică (pentru Bondarel99):

Nu pot sa vad sange, ace orice tine de medicina...insa multumesc pentru raspuns! happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru MDRLC):

Nu ai treaba cu sangele si nici vreun contact cu pacientii. Doar construiesti dinti, proteze etc din materiale ceramice si alte chestii. Practic un fel de sculptor. Si e meserie de viitor
https://www.youtube.com/watch?v=Kzth--l72VM

| Violleta2022 a răspuns:

Intri la un curs postliceal de: croitoreasa, bucatareasa, spalatoreasa.
Sau pur si simplu mergi ca vanzatoare la un magazin sau taraba.
Depinde unde gasesti de munca.