| KazooForYou a întrebat:

Dau Examenul anul asta si imi este cam frica... Vi s-a parut greu examenele de anul trecut? Ce note ati luati... Funda tongue

Răspuns Câştigător
| fetitza_4476 a răspuns:

Pai inainte cu o saptamana,toata saptamana invata-ti cat de bine poti tu materia, iar ultima zi repeta totul bine si culcate dupa noua, la maxim 10(pentru ca intre 10 si 1 se odihneste creierul si isi acumuleaza ce ai invatat). Dimineata inainte sa mergi la examen mananca ce vrei tu, dar nu(dulciuri si deastea...mancare!).Inaintea examenului cu cam 1 ora, 2 mananca fructe(mar, banana.). Inaintea examenului cu cel tarziu o ora si ciocolata(un baton)...Iar in acea zi nu sta in preasma colegilor care se ajita si mai ales inaintea examenului pentru ca asta se transimte, agitatia.Si inca un lucru-nu iti citi materia in pauza dinaintea examenului pentru ca daca esti stresata se poate sa uiti.Iar cand vezi ca nu stii ceva intai faci ce stii si lasi la final ce nu stii.Iar daca te simti ajitata in timpul examenului inspira mult aer si dupacea expira si daca te lasa profesorul bea putina apa(si in ziua examenului daca esti obosita diineata bea un pic de energizant.dar nu iti prea recomand pentru ca nu este deloc sanatos)! Sper ca te-au ajutat sfaturile mele. funda:d?

2 răspunsuri:
| Dildau a răspuns:

Dar la scoala la voi nu s-au facut simulari? Eu zic ca daca lucrezi diferite variante de subiect o sa fii mai mult ca sigur pregatita =] Anul trecut din cate stiu s-au luat note bune la romana si mai mici la matematica.Depinde de fiecare =)

| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Si eu dau examenul anul asta si sincera sa fiu sunt un pic ingrijorata. Dar ma gandesc ca totul va fi bine. Trebuie sa te apuci de invaat adica nici sa stai mereu cu ochii in caiet dar totusi sa incerci sa iti mai repeti. Pt ca nu uita! Mai este o luna si ceva. Si nu cred ca poti recapitula 4 ani intr.o luna. Nu trebuie sa iti faci griji. Incearca sa fi cat mai pozitiv dar totusi rational pentru ca nota 10 nu o sa iti cada din cer. Trebuie sa o meriti. Sper ca ti.am mai ridicat moralul. Te pup.