| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA! Poate sa imi dea cineva un link de unde pot gasi informatii cu privire la eliberarea adeverintelor de BAC? Asta in caz ca maine nu vor sa mi-o dea si sa le arat ca trebuie sa mi-o dea ca asa spune legea.Precizez ca nu am facut contestatie si ca am nevoie pana marti, miercuri cel tarziu de adeverinta de BAC.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E buna gluma asta cu "asa spune legea" dar poti incerca. Eu recomand sa incerci cu saru'mina. In principiu stiu si eu cum sta treaba cu nevoia de adeverinte si isi fac treaba pe cit posibil.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"stiu si ei cum sta treaba cu nevoia de adeverinte"? serios? Ce vrei sa spui cu asta? Pur si simplu faci o cerere pentru o adeverinta (care se mai numeste diploma, dar in fine) care demonstreaza ca ai promovat examenul de bacalaureat. Ce treaba e aici?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Adica stiu ca aveti nevoie de ele acum ca sa va inscrieti la facultatz, nu? In principiu ar trebui sa se dea celor care au sustinut bacul pe baza de buletin, ce sens are sa mai te complici si cu cereri, cand toti au nevoie? Sau nah, aproape toti.

| DaCumSaNu a răspuns:

Nu exista "nu vor sa mi-o dea" ci nu pot inca sa mi-o dea. In mod normal o primesti in aceeasi zi in care faci solicitarea. La cum ai scris zici ca te-ai dus deja la scoala, iar secretara ti-a spus "Nu vrem sa ti-o dam"