| anonim_4396 a întrebat:

pentru cei ce au dat astazi examenul de la romana de clasa a viii-a : este bine daca la sinonime am pus pentru leac - solutie (fiind ca asa se potrivea in text ) pentru crezuse am pus stiuse, iar la enumeratie am pus " fara altitudini si longitudini, fara calcule si masuratori, fara denumiri latine " este bine?

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Eu am pus modalitate, dar m-am gandit si la solutie.Corect ar fi sa puncteze, pentru ca mi se pare ca merg mai bine astea doua decat de "tratament"ca doar nu era o boala, era vorba de emotii.Succes!

2 răspunsuri:
| hermione a răspuns:

Si eu am pus exact ca tine... si chiar daca nu zice in barem e logic ca e corect, doar zice sinonim contextual. e bine! bravo

| moartea56 a răspuns:

Da este bine dar daca nu cauta pe internet funda?