Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Sunt si eu curioasa, ca nu-mi sta in fire si pentru ca situl abunda de intelighentia: cati dintre voi ati auzit de Thomas Sankara? Cati dintre voi stiu ce e aia comunicare non-violenta? Ce inseamna cu adevarat psihanaliza? Cati dintre voi stiu ca sunt manipulati catre shopping in asa fel incat sa credeti ca e cool? Cati dintre voi stiu pentru ce a militat Ghandi, Martin Luther King? Cati dintre voi stiu ce inseamna cu adevarat cosmopolit?

Cati dintre voi stiu ce inseamna politica fara/cu diplomatie? Cati dintre voi stiu care e diferenta intre religie si spiritualitate? Cati dintre voi stiu ca Einstein n-a fost religios?

Cati dintre voi stiu ca lumea asta arata exact cum e propria constiinta de sine? Si ca realitatea, nu este realitate ci doar perceptie?

Astept raspunsuri.

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Purtata in tacere, ignoranta poate trece uneori drept intelepciune.

| anad a răspuns:

Monik, departe de mine gandul! Ma refeream la modul general la cei ce doar dau impresia ca stiu totul.

Zbenguici
| Zbenguici explică:

P. S: cati dintre voi stiu toate astea INAINTE de google search happy

Zbenguici
| Zbenguici explică:

@Dmonik, nu exista nici inainte, nici inapoi.
Ma ingrijoreaza popularitatea intrebarilor mele. Ce pot sa spun?

| jedi_7867 a răspuns:

Putini, foarte putini stiu despre tot ce ai scris.
Nici eu nu stiam de Tomas Sankara. Cool dude tho.

Intrebarile tale sunt populare pentru oamenii ce realizeaza ca dorm. Majoritatea nu va realiza lucrul acesta niciodata. Au impresia ca traiesc.

Cati crezi ca atunci cand sunt atacati vor putea sa vada in aceasta un dar superb, o exprimare a unei nevoi neimplinite, un strigat de ajutor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In urma raspunsurilor date de mine la cele 10 intrebari ale tale, procentele arata in felul urmator: 70% - da, 10%- nu, 20%- vaga idee! blushing
Sa nu mai stau pe aici, asa-i?

Avand in vedere ca realitatea e o aparenta de realitate, e proiectia noastra asupra lumii... o sa-i dau inainte!
Unde naiba e inainte?
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi ce treaba si pe tine? Ce-ti veni cu intrebarile astea de doi lei? Conteaza cine ce stie? Important e sa ne dam trendy!
Tu crezi ca e important sa stim cine e Thomas Sankara? Ce, bai, ne tine de foame religiozitatea lui Einstein? Bai, Zbeng, crezi ca nu ne putem pune intrebari legate de diferenta dintre a face sex si a te masturba fara sa stim pentru ce a militat King? Ha! Ce, tu traiesti mai bine daca le stii pe toate astea?
Noi traim mai bine, pentru ca nu le stim! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Zbeng:post dublu, daca mai postez in ritmul asta bati si curatatul burtii si userul anului, sa crape de ciuda adminii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Zbeng: treaba e ca exista inaintele meu si inapoia mea, numai ca la mine s-au inversat, cred...ma aflu in anul 2012 al meu! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@anad, sper ca asta n-a fost un raspuns"invers" pentru limbutia mea! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta pe site? Unde, ca eu o caut de vreo doua luni si n-am gasit mai nimic. O fi la admin?