| unintended a întrebat:

De ce credeti voi ca exista dumnezeu? Dati-mi macar 3 motive.

Răspuns Câştigător
| мαяdυк a răspuns:

Este evident ca dumnezeu nu exista.nu are rost sa explic pentru a fi injurat de toti cocalarii super mega credinciosi laughing

10 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Tu, unintended esti unul dintre ateii care se cred destepti si au de gand sa ia crestinii in ras. Te inseli, ateule.

| thealchemist a răspuns:

Asta nu e un concurs de tipul cine stie cistiga. daca tu nu poti gasi singur nici macar un motiv nu vad de ce raspunsurile altora te-ar convinge.

| camy417 a răspuns:

S-au pus zeci de intrebari pe tama asta...credinta in Dumnezeu s-a pastara de peste 2000 de ani, nu crezi ca e destul?

| TheLastOne a răspuns:

1. Creare lumii. Chiar si Einstein a afirmat ca exista o forta care dirijeaza tot Universul. Nu puteai fi Pamantul chiar asa perfect asezat pentru a exista ciata fara interventia cuiva.
2.Creierul nostru atat de complex( chiar daca am decazut sub stare animalica). Creierul este cea mai puternica arma din Univers. Ca noi nu-l folosim e altceva.Creierul uman procesează peste un milion de mesaje pe secundă. Creierul analizează importanţa tuturor acestor informaţii, sortându-le pe cele relativ lipsite de importanta. Această funcţie de filtrare permite să se concentrezeconcentrezi şi să actioneze cu eficienţă. Crezi ca asta este o intamplare?
3. Iisus este imaginea cea mai clara a Domnului. Si asta prin invierea Sa.

| Laya a răspuns:

Stii o sa-ti citez o fraza in care credem eu si prietenii mei, e ceva de genul: "Daca credem si nu exista, nu avem nimic de pierdut, dar daca nu credem si la Judecata de apoi o sa dam nas in nas cu El, atunci cei care vor avea de pierdut suntem noi." Poate unii vor spune ca-i o tampenie, dar undeva acolo sus cineva are grija de noi. happy

| becka133 a răspuns:

Deoarece el ne-a creat si a creat totul in jur.

| elizabeth a răspuns:

-pentru ca fara el nici noi nu am mai fi
-ii scoate din probleme pe multi cu divinitatea
-daca nu era Dumnezeu nu ar fi fost religiile

| mada1 a răspuns:

1) totul este prea perfect pe planeta asta incat sa se fi facut " de una singura "
2)trebuie sa ne fi creeat si pe noi cineva nu?
3)sunt o multime de fenomene pe care noi nu ni le putem explica. deci trebuie sa cada toate pe seama lui dumnezeu.

nu iti trebuie argumentele noastre ca sa crezi sau sa nu crezi in d-zeu.eu personal cred in d-zeu.dar nu frecventez biserica ...pentru ca nu prea imi plac preotii. biserica s-a transformat intr-o afacere.

| HD_9182 a răspuns:

Isus Hristos este o dovada
Duhul Sfant prin care se fac prorocii, vindecari, etc
Oare de ce biblia nu s-a pierdut pe parcursul a ~2000 de ani? pe cand altele au disparut...
Oare cine ne tine in viata si ne scapa cateodata? si noi zicem ca a fost noroc ca am scapat! si totusi nu ii asa.

| Xardas_3379 a răspuns:

Nu cred in d-zeu nici nu exista va asigur
Universul s-a creat din nm si mereu se va crea din nimic
1.Motiv cae nu cred in d-zeu este ca de ce la alti este zei buda si altele
Religia a fost creata doar ca sa educe lumea sa nu injure si altele
Dar d-zeu nu exista si nici nu va exista