| Ando1dul a întrebat:

De ce e importanta psihologia(psiholofia ca stiinta)?

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca te ajuta sa cunosti oameni, sa-i descosi cum vrei tu si sa stii cum merg treburile cu mintile bolnave ale semenilor tai zombie.Mai pierzi pe la inceput cateva ore si zile aiurea, dar daca ai logica si vointa de a desfasura dedesubturile stiintei asteia, se merita pe deplin.Lasa la o parte psihologia teoretica, baga-te pe psihanaliza, daca vrei sa fii fascinat.

| sabin89 a răspuns:

Ba, din contra, eu cred ca nu e buna la nimic. E doar o inventie in plus pentru a insela lumea.