| AlexDorinel a întrebat:

De ce in Romania adolescentii sunt 70% golani?
Sus Europa de vest (sunt oamenii mai reci dar sunt Mai educati )

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Proasta educatie din partea parintilor, anturajele nepotrivite

| RAY a răspuns:

Exagerezi,generatia mea 89, 90-2000 era mai vagaboanda de fel,acum sunt golani doar pe internet,sa nu spui ca sunt golani ca este o jignire acelor care sunt,ei nu le numesc golani,nu judeca un om dupa valorile tale de moralitate, a bea,a te droga e viata ta bro poti orice ce vrei tu,dar tu suporti apoi efectele, fiecare invidid se adapteaza cum poate, tu nu alegi unde sa te nasti sau parinti, viata te invata multe, traitul in puf doar te tine in zona de confort

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai gresit statistica. Nu sunt 70% sunt 63.45%

| siriusblack98 a răspuns:

Poate nu 70% dar un 25%-30% să zicem. Lipsa educației și influența proastă. Dacă un singur adolescent dintr-un grup de 4 persoane este golan sau genul care a călcat în scuipat de șmecher, atunci fii sigur că o să influențeze negativ pe cel puțin încă unul din ei.

| Nirvanaaa a răspuns:

Din pacate unii oameni nu acorda atenție la educație. Pe unul dacă l-ai pus in mijlocul unora probabil ii va corupe pe toți. Din dorința de a se afirma, pentru ca din pacate cam asta se promovează pe la noi. Unii părinți nu își educa copiii așteaptă uneori chiar școala sa facă asta iar școala nu o face bazându-se ca elevii au cei 7 ani de acasa. Ar trebui ca părinții sa puna bazele educației iar școala sa finalizeze procesul de educare cât încă copiii sunt in clasele mici.
Dar la unii le permit și părinții sa fie. Putina strictețe nu cred ca strica in cazul lor.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Si care e diferență intre conducătorii si politicienii corupți si adolescenții golani? Îți spun eu: educația. In rest si unii si alții in situații similare ar face la fel. A fi om trebuie sa te naști om.

| NotNamed a răspuns:

Pentru ca sunt prosti. Arfe pe burta goala doar pentru ca au parintii bani. Si totul este din cauza tiganilor, a parintilor care habar nu au sa-i crească si a instituțiilor de invatamant. S.au înhăitat cu tiganii sa fumeze, sa fure, sa se de-a smekeri cu ce e furat sau sa minta. De.as fi dictator, ii exterminam pe toti țiganii. Locul lor e in gunoi sau in lagare de munca fortata in folosul comunității. De.asta imaginea României e una extrem de proasta in străinătate. Din cauza tiganilor spurcati care se duc si fura pana si praful de sub unghii, tot aspira. Si dupa vin in Romania sa ne minta ca le.au gasit in tomberoanele din Spania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NotNamed):

Frate sunt foarte dezamăgit de răspunsul tău sad Eu de exemplu am un coleg țigan de toată stima. Da, fumează, dar își vede de treaba lui. Nu face probleme, nu se bate, mereu e calm, mereu înveselește atmosfera și când cineva se ceartă răspunde calm le spune că nu se face așa. Vinde covrigi și face bani cinstiți, când ia note mici își asumă și nu judecă lumea. Nici pe mine nu mă judecă, care sunt considerat mai tocilar. În schimb unii români de joasă speță mă bârfesc cu fetițele etcetera nu vreau să dezvolt. Nu e ok să generalizezi așa. Sunt de acord că mare parte a țiganilor creează probleme, dar deja dacă există unul ok, nu mai poți să te iei de toți. Cu atitudinea asta și tu faci imagine proastă României! Cu tot respectul, sper să îți revizuiești atitudinea happy

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai inteles. Iti explic mai exact. Am spus clar "din cauza tiganilor", nu m.am referit ca doar tiganii sunt asa, ci de la ei s.au molipsit si romanii. Evident ca nu toti țiganii sunt asa, nici românii. Insa e destul de clar ca tiganii au avut un impact major in schimbarea mentalitatii romanilor. Ei au inceput sa se laude cu banii, cu averile, cu femeile, cu palatele si cum fura ei. Nu cred ca românii s.au dus sa fure la greu in strainatate si dupa ei sa vina si țiganii vazand ca le merge bine romanilor la invartit mana. Din contra, a fost invers. Dupa revolutie au inceput sa se inmulteasca ca bacteriile si sa umble in gasti. Usor usor s.au bagat si in găștile romanilor si de acolo urmeaza povestea inhaitarii. Crede.ma ca daca țiganii ar fi fost izgoniți din tara si guvernul era format din oameni vizionari, tara asta nu ar mai fi fost asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala vietzi pe care o are toti baieti

| troleibuz a răspuns:

Nu sunt atât de multi. Majoritatea sunt in cartiere sărace.

| Adrian5575 a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi ca oameni. Asta invata de la parinti.

| whatisthis19 a răspuns:

Să se aleagă prafu de ei, până la urmă de la ce sa astepti de la ei fumează, consumă alcool se droghează.

| FlorentinaM20 a răspuns:

Asta se promovează

| C00LGuy a răspuns:

Pentru ca in Romania sunt mai multi romi

| whatisthis19 a răspuns (pentru C00LGuy):

E clar, oricum îi urăsc de moarte