| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

De ce in tara asta se promoveaza prostia la greu?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Pentru ca se doreste sa fii prost, slab, indisciplinat, sarac si manipulabil. Prostia (legata de IQ) nu poate fi corectata, insa restul de lucruri pe care le-am descris mai sus pot fi influentate intr-o oarecare masura, atat pozitiv cat si negativ.

Treaba ta e sa devii mai disciplinat, responsabil, informat, independent. Televiziunile si statul vor lucra impotriva ta

| doctorandus a răspuns (pentru Doja):

Lol. Mie două state mi-au plătit studiile terțiare.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta reprezinta majoritatea

| Yurisa a răspuns:

Dar nu doar aici, stai linistit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii prosti sunt mai fericiti si pot fi controlati mai usor. La fel de usor pot fi si intorsi unuii impotriva altora. Oamenii mai dezghetati sunt mai greu de controlat si de dezbinat. Cum era si vorba aia: "Dezbina si cucereste". De dezbinat ne-au dezbinat, de furat ne-au furat jumate de tara si jumate au inchiriat-o. Ce mai vrei mai mult? Urmeaza sa ajungem sclavi in tara noastra. Aaa... stai asa, deja suntem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca toti dau vina pe tara si societate Dar ei nu fac nimic.

| Ssssmokin a răspuns:

Pai prim-ministrul nostru este unul cu "IQ negativ, slava domnului". Ce altceva iti doresti?

| raz0000001 a răspuns:

Pentru ca educatie nu sunt prea multa

| Salontanul a răspuns (pentru raz0000001):

laughing La tine se vede! Nu stii sa scrii corect o propozitie!

| raz0000001 a răspuns (pentru Salontanul):

Lol....nu credeam...ah

| Salontanul a răspuns (pentru raz0000001):

E! Se mai intampla. Si sa nu spui ca ai scris in gluma. Daca era asa foloseai arhicunoscutele ghilimele. Stii? Alea de forma "...".

| raz0000001 a răspuns (pentru Salontanul):

Chiar exista lume care face asemenea dezacorduri?

| Salontanul a răspuns (pentru raz0000001):

Oho! Si mai rau. Am vazut pe aici scris din care n-am inteles aproape nimic. Crede-ma! Am peste 8 ani de la inscriere pe acest site.

| vjr1979 a răspuns:

Pentru ca prea mul; ti oameni inteligenti pot deveni periculosi, omul care gandeste poate face multe lucruri nedorite de unii...