| BeingSelfless a întrebat:

De ce în unele școli copii sunt obligați să poarte uniforma școlii respective, dar profesorii nu, iar profesorii pot purta diverse rochii și fuste (doamnele), sacouri și cămăși (domnii), fiecare profesor sau director după plăcerea lor (dar decent), dar nu uniforma școlii și pentru ei?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că între profesori și elevi nu e nevoie sa se păstreze aceeași linie socială.

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca se presupune ca un adult, mai ales profesor, știe cum sa se îmbrace intr-o instituție de învățământ. Unii mucosi nu prea țin seama.

| CdeMetal a răspuns (pentru Freya1):

Vezi ca ati curge putin balele tanti mai uitete la tine in oglinda

| Freya1 a răspuns (pentru CdeMetal):

Dacă aveam varsta mamei tale poate eram tanti.
Dar nu știu de ce va frustrează adevărul.
Sau vi se pare ca buricul gol, fundul pe afara, pantalonii aia de parca au făcut caca pe ei și cocalarismele, sunt haine decente?

Școlile alea cu uniforme vor sa facă elevii sa se simtă egali, nu sa fie unul mai dezmatat ca altul, sau mai în figuri.Si uite asa mai combatem din discriminare.
Când mergi la școală mergi sa înveți, sa socializezi, sa te educi, nu sa te dai în figuri cu adidași de firma sau formele corpului.Normal ar trebui sa ieșiți în evidenta la școală legat de cât va duce mintea și cât sunteți de educati.Nu de care e mai panarama.

| CdeMetal a răspuns (pentru Freya1):

Nu stiu tanti eu am terninat scoala de ceva ani acu la munca pe Anglia eu ma imbrac pa costum eu zic doar de dvs tanti ca va vad asa curge balele

| Freya1 a răspuns (pentru CdeMetal):

Ma vezi? Ii bun dacă ma vezi.

| gabicoo a răspuns:

Uniforma elevilor=Prestigiul școlii respective!