| misteryoo a întrebat:

De ce in ziua de azi tinerii nu il mai iubesc pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| b3atric3 a răspuns:

O intrebare foarte buna! tinerii din ziua de azi sunt prea ocupati ca sa mai aiba timp de Dumnezeu! ceea ce este foarte trist:-(dar o greseala foarte mare...caci va veni o zi cand o sa dam socoteala de nepasarea noastrastraight face

5 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Comportamentul etic al omului ar trebui bazat doar pe simpatie, educaţie şi legături sociale; nu e nevoie de nicio bază religioasă. Omul s-ar afla într-o poziţie proastă dacă ar trebui constrâns de frica pedepsei şi speranţa răsplatei după moarte.
citat din Albert Einstein

| MikyMi a răspuns:

Eu il iubesc! Ma rog si merg des la biserica.
Tineri il iubesc dar totusi sau indepartat mult de EL... sa stii cand au necazuri la Dumnezeu se roaga sa-i ajute si cand sunt fericiti uita de el sad...trist dar adevarat.

| Mihai_6663 a răspuns:

Pentru ca nu avem timp pentru Dumnezeu...trebuie sa ne traim viata, sa ne distram nu sa facem matanii/rugaciuni toata ziua (am exagerat sa se inteleaga ideea)...

| Andra_5221 a răspuns:

De unde stii ca nu il iubesc? Ti-au spus tie asta? Ba il iubesc, dar nu constientizeaza asta, il iubesc pentru ca fara El nu am avea sens, fara sa il fi iubit vedeam totul in ceata si aveam numai si numai deziluzii. Eu il ador(termen care se folosteste numai in acest context) pe Dumnezeu, El face parte din mine(cum face parte din noi toti) si existenta noastra pe pamant fara sa il iubim pe Dumnezeu este nula, este imposibila chiar.

| Lory95 a răspuns:

Imi place foarte mult intrebarea ta! Si eu sunt tanara si sa stii ca Satana incearca in fiecare moment sa ne departeze de Dumnezeu.
Este greu sa faci fata acestor curse, iar sa stii ca internetul si televizorul ne indeparteaza de Dumnezeu.
Suntem foarte ocupati cu viata de zi cu zi si uitam de Dumnezeu.
Sper sa ne trezim pana nu este prea tarziu.