Întrebare recomandată | gsjsjjs a întrebat:

Ce isi doresc tinerii cel mai mult in ziua de azi? happy

Răspuns Câştigător
| marius_4235 a răspuns:

Pai multe de exemplu uite bancul asta:

Uau mama multumesc un telefon, ce imi doream(copii in anul 2000

un iphone 4 mama serios o sa rada copii de mine la scoala de ce nu mi-ai loat un iphone 5?(copii in anul 2013

adica ce isi doresc este:iphone(toate)mai exact tot ce este scump.psp,ipod,Iphone1,2,3,4,5 etc Funda?

26 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din cate am observat, majoritatea isi doreste bani, relatii (de cele mai multe ori superficiale, incepute doar cu scopul de a se ajunge la sex) si cat mai multe bunuri materiale pentru a le "scoate in lume" si a se lauda cu acestea. Cat despre mine, nu am prea multe pretentii: sa am un loc al meu unde sa locuiesc (o garsoniera ar fi ideala, atat timp ca e locuinta mea), o suma de bani nici prea mica, nici prea mare, cu care sa ma descurc si din care sa pot economisi uneori, cel putin 4-5 ore de timp liber, in care sa ma ocup de hobby-urile mele si cam atat, in mare parte.

| mona a răspuns:

Libertatea de a face ce vor...

| positivity a răspuns:

Găsești răspunsul în majoritatea întrebărilor idioate de pe TPU.
Ce vor mai exact tinerii?
Bani, femei (dacă sunt tipi) şi ceea ce vezi zilnic la categoria "D&S".

| gsjsjjs explică (pentru positivity):

Au cam murit dorintele adevarate. happy
Cum zici si tu bani si femei. De parca traiesti doar cu ele.

| mimiwewem a răspuns:

Iubire,bani,mașină.

| Titanos a răspuns:

SEX

| gsjsjjs explică (pentru Titanos):

In ciuda aparentelor... Cam da. La raspunsul asta ma asteptam de la multi.winking

| Titanos a răspuns:

Daca tot nu luam BAC-ul si nu avem bani de droguri, macar SEX sa fie. Dar merg si violurile(eu prefer sa zic sex surpriza)

| gsjsjjs explică (pentru Titanos):

Cum spuneam mai sus. happy

| Maxim96 a răspuns:

Sex si bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone

| OnLyED a răspuns (pentru anonim_4396):

I'auitel si pe asta cu iphone-ul lui, du-te ba cand va vad ca cersiti Telefoane si pe site-uri imi vine sa ma olaughing mor Sanatatea e mai presus de toate!

| NemNUZ a răspuns:

Bani, normal.

| KateMiddleton a răspuns:

Bani si putere...trist dar asta e realitatea.

| RisenAngel a răspuns:

O zi de maine

| MySelf94 a răspuns:

Probabil intelegere, depinde de la caz la caz

| SiderS a răspuns:

Eu mi-as dori de la viata sa fiu sanatos si in ultimul rand sa nu uitam gagicutele happy nu credeti?

| Kenzorel112 a răspuns:

In ziua de astazi sunt multe dorinte si sincer sa fiu depinde de moment ce isi doresc tinerii,sunt momente in care imi doresc sa si mor si sunt momente care imi doresc sa am un chibrit in mana ca nu gasesc cu ce aprinde aragazul sau ceva asemnanator,totul e spontat... Dar nu mereu e spontat. in fine nici eu nu sunt stralucit dar noi, noi tineri ne dorim multa distractie, adrenalina si sa fim mai presus unul de altul sa fim realisti ca asta e adevarul si bani dragoste femei etc... cam pe aici ne invartim, intr-adevar nu este crestinesc, normal sau foarte bine cum procedam. Oricum sper ca Dumenzeu sa ne ajute si sa ne indreptam spre calea cea buna. Santate.

| Ralucutza2013 a răspuns:

De toate

| Nomoredream a răspuns:

Eu consider că fiecare din noi în ciuda aparențelor își dorește să-și găsească locul potrivit în societate și să aibă o imagine clară despre ziua de mîine.

| alexandra1111124 a răspuns:

Bani bani bani din pacate in ziua de azi tinerii nu mai iubesc adevarat foarte putini tineri cei mai multi din interes

| mykron a răspuns:

Tinerii isi doresc sa aiba si sa faca ceea ce le place fara a respecta legile crestine sau sociale.Ai grija ce prieteni iti faci(ca tot vorbim de tineri). Sper ca te-am luminat.Bafta!

| gsjsjjs explică (pentru mykron):

Sunt crestin, am pus intrebarea sa vad ce le poate plasmuii mintea. happy

| mykron a răspuns (pentru gsjsjjs):

Si te-ai lamurit, sper.

| gsjsjjs explică (pentru mykron):

M-am lamurit. happy

| RoxanaIonela a răspuns:

Un loc de munca iti zic eu laughing