| BuGsstormbunny a întrebat:

De ce o clasa de a 11a care are 5 ore de mate (st. naturii) si mate info au programe diferite? Poate ca o profesoara sa faca aceeasi programa ca la mate info cu cei de la st naturii?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Pentru ca la mate-info se face M1, iar la stiintele naturii M2. In principiu nu sunt diferente mari, la stiinte nu se insista atat pe unele lucruri. Da, profesoara poate, iar la final le poate spune celor de la stiinte pe ce sa se axeze, sau celorlalti sa le dea mai multe teme. Stiu un prof care facea pregatire de BAC pentru M1 si 2 impreuna, cred ca alterna modelele la ore.

| LPCTSTR a răspuns (pentru WhiteLife):

La mate-info se face matematica M1, nu M2.