| diskjocket a întrebat:

De ce prefera lumea automatica in locul facultatii de informatica de la universitate (care este si cea mai buna facultate de informatica din Romania)?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Care facultate de informatica? Automatica acopera o gama mult mai larga de specializari. De la facultatea de info poti sa iesi teoretician sau programator, de la automatica poti sa ajungi sa proiectezi hardware/sa implementezi solutii de automatizare, sa te joci cu robotei samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine zice ca e cea mai buna facultate de informatica?

daca nu stiai materiile precum si calificarile sunt diferite intre informatica si automatica.

la automatica faci si partea de hardware (programari microcipuri) faci si robotica, eletronica... lucruri care nu se fac la info.