| alexx22 a întrebat:

De ce va place sau nu va place limba franceza? Profesorii au rolul lor in a va determina sa o invatati mai mult sau o invatati singuri, din placere?

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Toate limbile sunt frumoase daca le descoperi printr-o buna cunoastere a poeziei lor. O limba de cultura cum este franceza aduce o motivatie in plus pentru a o invata.Rolul profesorului este foarte important in atragerea elevilor spre studiu.Acesta prin demersul sau poate crea repulsia elevului fata de cea mai prestigioasa materie de invatamant sau poate induce o pasiune pentru cel mai dispretuit obiect.