| yAdrian a întrebat:

As dori sa invat o lima straina (mai "neobisnuita", nu engleza, germana sau franceza) dar in acelasi timp si mai simpla. Ce limba imi recomandati? (Daca stiti cateva cuvinte chiar va rog sa le scrieti cu tot cu traducere in romana). Cel mai clar raspuns are funda!

Răspuns Câştigător
| Anonnnnimus a răspuns:

Pai eu zic spaniola. e foarte simpa. se citeste aproape ca in romana. Cuvinte : coche=masina profesor=profesor arbol=copac gracias=multumesc con mucho gusto=cu placere Dai funda pls?

7 răspunsuri:
| Faruece a răspuns:

Spaniola este cea mai usoara limba pe care poti s-o inveti si te va ajuta mult in viata! Succes

| yAdrian explică:

Mai astept cateva raspunsuri...

| yAdrian explică (pentru yAdrian):

Imi trebuie o limba straina petru ANI(Academia Nationala de Informatii).

| Daria00 a răspuns:

Nu stiu ce limba ''neobisnuita'' ai putea invata usor. Latina e usoara dar este limba moarta(nu se mai vorbeste latina)ex:quid?-ce faci?; vade-plec; crastinum-maine etc. Dar poti incerca italiana pentru ca nu e prea grea ex:bine-bene; acasa-domestico; saptamana-settimana; cu placere-con piacere; la revedere-arrivederci etc...

| Lucian_Glavasc_1992 a răspuns:

Eu zic spaniola e foarte usoara am invatat sa numar de la 1-9 in doua zile.

| caritas a răspuns:

Italiana.

| ofanaasorelei a răspuns:

Italana e o limba usoara si e asemanatoare cu limba romana.