| Monyyyyy a întrebat:

De unde pot invata matematica m1 pentru ca is la profil electric,sa invat singura cu prof online stiti? Pe cine stiti? Vreau sa dau la Politehnica -electrica medicală ceva pe electric.Duc pasul? Vreau sa dau bacul din biologie sa ma asigur ca intru, nu risc la fizica si altii fac asa

4 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Faci pregatire, dar nu online laughing) Bineinteles si profesorul te pregateste, dar daca nu bagi un efort in plus, nu poti accelera cu materia.

| NoctisFive a răspuns:

Daca esti intr-a 11-a si te duci din anul asta la meditatii, dar nu online, mai bine irl, o sa ai sanse sa acumulezi toata materia de pe 9-12, deci ar trebui sa te apuci de acu. Tu esti dezavantajata fata de cei de la MI, trebuie sa depui mult mai mult efort. Succes, dar totusi nu am auzit de electrica medicala. Esti sigura ca exista? Scuza-ma daca gresec.

| Monyyyyy explică (pentru NoctisFive):

Da exista in Cluj, crezi ca m- as descurca la facultate? Eu stiu ca buna la calculatoare si telecomunicatii este M1 sau mai greu. Stiu pe cineva tot cu matematica m2 care zice ca e usor la facultate, acela este la mecanica si mai stiu si care o intrat la electric.Nu am bani sa iau din a 11 a, numa in a 12 a pentru bac, incerc sa învăt eu ceva.

| NoctisFive a răspuns (pentru Monyyyyy):

Daca poti sau nu asta depinde de tine. Cunosc si eu oameni care se descurca cat de cat cu Mate M2 si sunt la UPT, dar ei au fost oameni muncitori. Ia-ti niste culegeri din 9-11 sau lucreaza pe culegerea de admitere de la univ. de la Cluj. Poate o gasesti pe net. E folositoare, chiar daca intri pe dosare.