| AoDarkness a întrebat:

Deci am picat la bac, media 5, 65. Nu o sa depun contestatie deoarece stiu ce am scris si eram aproape sigur ca nu o sa promovez acum, dar vreau la toamna sa-l dau din nou si nu prea stiu ce este de facut. Am inteles ca trebuie sa aleg o materie la care sa dau din nou ca sa-mi mareasca media sa ajung la 6, asa este nu? Adica nu trebuie sa mai dau din nou la toate, dar ce ma face confuz e ca m-am uitat pe programa la a doua sesiune si acolo arata cate o data pentru fiecare proba, deci trebuie sa ma prezint doar in data pentru proba aleasa nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa dai doar la o materie in sesiunea de toamna, bineinteles daca ai luat cel putin 5 la toate materiile in sesiunea asta.
In cererea de inscriere vei specifica expres materiile la care soliciti sa-ti fie recunoscute notele din prima sesiune si te vei prezenta doar la materia la care vrei sa dai examenul.