| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Deci materiile mele pref sunt mate, fizica si nu stiu la ce profil sa dau. Cate ore de mate si cate ore de fizica se fac la mate info, da la stiintele naturii?

4 răspunsuri:
| Donytzu_1698 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi pe mate-info pentru ca ai 5 ore de mate si 3 de fizica. eu sunt acum in a 11-a si sunt foarte multumit de profil, insa un lucru e important, ai grija ca matematica pe care o afci in gimnaziu e foarte diferita de cea din liceu. e o diferenta foarte mare si cei mai multi care au venit la mate info au regretat un pic pentru ca au dat de greu.
nu te sfatuiesc sa mergi la stiintele naturii pentru ca accesntul se pune pe biologie si chimie si e destul de grea chimia organica daca nu o intelegi de la inceput.
Insa dincolo de aceste lucruri, important e sa alegi u lucrul pe care il simti cel mai aproape de inima ta!

Mult succes in continuare

| 4ndreea a răspuns:

Si eu sunt tot la mate-info... 5 ore de mate, 3 de fizica, 5 de informatica... daca te duci la stiinte ale naturii din a 11-a o sa mai faci decat 2 ore de mate

| xBeatrice a răspuns:

Matematica-5
fizica-3
si la mate-info si la stiinte pana in a 11a.

| Paula_6512 a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii in clasa a 9a si am 4 ore de mate,
2 de chimie, 3 de fizica, 4 de romana, 2 de bio.