| I10veca7s a întrebat:

Deci sunt foarte buna la biologie, si in general la teorie, la matematica sunt groaznica(nu de repetenta dar nu inteleg)
Urmeaza sa merg la liceu si nu stiu pe ce profil sa merg.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La un liceu de stiintele naturii

| Goete a răspuns:

Matematica, asa te perfectionezi

| ReddY25 a răspuns:

Poate stiinte ale naturii

| Ariana131 a răspuns:

Dacă îți place biologia, stiinte ale naturii. Dar, pentru ca am fost pe acest profil îți spun cum sta treaba. Nu faci multă biologie, 9-10 faci biologie vegetala, nu mi amintesc sincer cred ca 2 sau 3 ore aveam pe săptămână. In clasa a 11 aveam 2 ore si abia in a 12 a aveam 3 ore. Pe lângă biologie, faci fizica și chimie și cel mai nasol, mate. Nu este grea in clasa a 9 a si a 10 a, însă din a 11 a deja se complica, imi amintesc doar ca in a 12 a aveam de 5 ori pe săptămână. Nu înțelegi matematica din generala, dar probabil cea din liceu nu o sa ți fie asa greu de învățat, trebuie doar sa înveți din timp, când ti se preda o lecție, ajungi acasă și faci câteva exerciții sa vezi dacă ai reținut. O sa va spună profesorii acest lucru, si voi o sa spuneți ca faceți degeaba, insa nu e asa, după o sa va para rău și o sa fiți în urma cu materia. Mult succes. Si dacă îți place teoria in general, te poți duce la filologie și ai scăpat de mate, faci putina în a 9 a si a 10 a, dar bacul nu e obligatoriuhappy