| xDxDxDxDxD a întrebat:

Cum se face admiterea la facultate? Conteaza profilul pe care l-ai facut inainte sau iti trebuie media mare la bac? Conteaza media claselor din liceu? Se merita sa faci un profil mate-info? A facut cineva un profil economic?
Uitati situatia mea:sunt la mate info si profesoara de mate desi se zice ca am noroc ca fac cu ea, nu mi se pare deloc asa.Cum s-ar zice"m-a luat la ochi" ca am lipsit de la o ora de a ei in care aveam test.Credeam ca aveam engleza si chiar trebuia sa plec.Am ajuns pe la fara 20 si nu m-a primit in clasa.De atunci in fiecare ora imi tine morala.Pe langa asta vorbeste foarte repede si din clasa nu inteleg nimic.In generala iubeam matematica.Plus ca sunt cam nelamurita cu a treia optiune pentru bac (nu-mi place fizica,la chimie ma descurc cat de cat,iar la biologie eh.)Ma gandeam sa ma transfer la Economie.Am inteles ca bacul se da la romana,mate si as vrea geografie dar nu sunt sigura daca dau din geografia de a XII-a. Dupa profilul economic, in afara de contabilitate la ce facultate as mai putea da?:3

2 răspunsuri:
| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Din cate stiu, conteaza doar media de la bac. Daca aceasta e de trecere, poti intra la orice facultate. O seara placuta!

| alessia5158 a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Nu stii!--- mai informeaza-te! Cele mai multe facultati au renuntat la concursul de dosare ( media de la bac si/sau alta medie din liceu) introducand adevaratul concurs de admitere( teste grila la anumite discipline de concurs)