| FriendsShow a întrebat:

Deci urmeaza sa completez fisele pentru inscriere la liceu peste 5 zile.Nu inteleg o chestie foarte importanta.La un profil in care sunt 2 clase din care una este intensiv engleza si eu pun profilul asta la care voi intra din cele doua clase?

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

La clasele astea o sa intre 60 de persoane dintre care, cand se duc sa se inscrie la liceu, bifeaza o optiune pe care o prefera:ori mate info simplu ori intensiv engleza. Daca ai media suficient de mare intri la care vrei, adica cea aleasa de tine.Cand spun suficient de mare ma refer sa fii printre primii 30 din toti 60 intrati acolo.

| FriendsShow explică (pentru Ceriik):

In brosura nu e asa. In brosura scrie intre paranteze.

| Ceriik a răspuns (pentru FriendsShow):

Ai sa vezi ca asa e. Daca intri acolo o sa te puna sa optezi la ce clasa vrei.Sunt a 11-a si crede-ma ca stiu.

| FriendsShow explică (pentru Ceriik):

Aha ok.pot sa imi spui te rog daca se poate ce profil crezi ca e cel mai bun? Adica nu vreau sa dau bacul la engleza.:d

| Ceriik a răspuns (pentru FriendsShow):

La intensiv engleza trebuie sa dai teza la o materie in plus si o sa faci materii cam naspa precum geografia/istoria Angliei in engleza. Mai putine batai de cap la mate-info simplu.

| FriendsShow explică (pentru Ceriik):

Nu ma refer la asta.MA refer asa in general din toate profilurile..la care nu se da bacul la engleza?

| Ceriik a răspuns (pentru FriendsShow):

La toate profilele, indiferent daca sunt uman sau real se da bac la engleza, doar ca n-ai cum sa pici, iar rezultatul nu conteaza la facultate.In schimb la un profil cu intensiv engleza dai la bac si proba orala, si proba scrisa, iar cea scrisa conteaza la facultatea si trebuie sa inveti destul de mult.

| FriendsShow explică (pentru Ceriik):

Aha...ok.ms

7 răspunsuri:
Întrebări recente