| elytstsol a întrebat:

Din cauza seriviciului nu am avut cum sa ajung la toate laboratoarele, seminari si cursuri si imi este foarte greu sa inteleg materia. Intrebarea este simpla daca as avea numai restante la aproape toate materile pe primul semestru, mai are rost sa continui anul?

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Atata timp cat la sfarsitul anului ai jumatate +1 credite nu se intampla nimic. Incearca sa iei macar examenele care au cele mai multe credite sau sa inveti la materiile mai usoare cat sa iei 5 adica creditele. Iar restul de credite le faci in semestrul 2 sau in sesiunea de restante

| elytstsol explică (pentru sweetys):

Asta incerc, la facultatea mea ai nevoie de 40 de credite din 60 ca sa treci anul, daca dupa sesiunile din iarna si vara fac de ex 30 de credite si iau restantele in toamna trec anul?

| sweetys a răspuns:

Daca iei si restantele in toamna si ai 40 de credite ai trecut anul. Mai stiam ceva de genu cu an complementar care se aplica din anul 2 parca. Daca nu iti faci creditele mai poti sa faci un an in plus. Asta nu stiu cat de sigur e. Incearca sa faci 40 de credite in cele 3 sesiuni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista restante cand poti sa iti iei creditele de care ai nevoie