| daimonTers a întrebat:

Dintr-un 9 la istorie si un 10 la geografie care credeti ca este ceam mai buna nota sa o pun ca si teza P. S motivati alegerea

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Alege si tu in functie de ce note ai la oral. Daca ai note mici la istorie iar un 9 in teza ti-ar ridica media,atunci vb cu profa sa-ti treaca nota de la istorie,sau invers,daca ai note mici la geogra, vb sa iti puna teza la geogra.
Daca ai note bune la ambele, atunci alege zecele de la geogra.

| Monicaツ a răspuns:

10 la geografie pentru ca geografia imi place iar istoria nu. big grin

| enamel a răspuns:

Geografie, pentru că e 10. De ce să fie 9?

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Pai...eu zic ca istoria pentru ca la geografie e mai usor la istorie e ft greu cel putin pentru mine...am 4 si 6 la ist si 8 si 9 la geografie.

| Jables1 a răspuns:

Depinde ce note ai la fiecare. Daca ai note mari la ambele atunci 10.

| bostoaica a răspuns:

Pai eu unu as alege geografia...nu prea mi-a placut sa fiu tocilar ca sa aleg istoria...iar tu ca ai un 10 la geogra.inseamna ca mai bine e geografia.e mai usoara.si pe viitor o sa iti fie mai bine.mai ales la bac in comparatie cu alte materii

| DarkEvil a răspuns:

Pai geografia...deoarece este mai creativ si mai usor de retinut si inveti repede despre locul specific.dar conteaza ce te atrage mai mult! Funda!?

| daimonTers explică:

Prieteni nu m-ati inteles m-am referit la am dat abmele teze si la geografie am luat 10 si la istorie 9 si acum profesori ne lasa sa alegem

| Monicaツ a răspuns (pentru daimonTers):

Aaa...scuze. Pai daca ai alege geografia de exemplu, banuiesc ca in semestrul 2 tot la geografie o sa dai teza. Acum depinde de ce iti place mai mult si ce note mai ai ca sa te ajuti de nota din teza ca sa iti mai ridici media. Lasand notele din teza la o parte, eu as alege geografia, pentru ca e mai usoara (parerea mea) si asa vei da la aceeasi materie si in semestrul 2. Depinde la ce te descurci mai bine, si sa nu alegi una ca asa zicem noi, alege una la care sa iei nota mare si la urmatoarea teza, ca sa nu iei acum 10 si la anul 5, 6. Sper ca te-am ajutat de data asta.winking