| anonim_4396 a întrebat:

Doamna spune ca daca nu luam 5 in simulare nu ne baga in examen. E posibil? Si pentru a promova examenul trebuie sa iei minim 5 sau poti merge la un liceu chiar daca ai mai putin de 5?

Răspuns Câştigător
| tinuolaru1234 a răspuns:

Poți sa intri în examen și cu nota 2 în simulare. Doamna ta e cam nebuna sa zic asa.
Se calculează media din examenul de capacitate cu media anula din care rezulta media de admitere la liceu. Poți intra și cu media 3 dar depinde de ce liceu vrei sa urmezi, cu note sub 5 poți intra la licee tehnologice cu profile de mecanica, electrica etc.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Danyel2002 a răspuns:

E tâmpită. La examen nu pici, iei note de la 1 la 10.

| danielaabalan a răspuns:

Chiar dacă iei 1, 80 la simulare tu tot dai examenul indiferent dacă ea zice că nu vă bagă în examen, asta nu depinde de profesoară. Și la examen poți intra în liceu cu 5 sau mai puțin, numai că o să ajungi într-un liceu nu prea bun în note. Succes la simulare și examen!

| anonim_4396 explică (pentru danielaabalan):

Multumesc!

| DaCumSaNu a răspuns (pentru danielaabalan):

Cred ca profesoara era gen: Nu va trec clasa. laughing

| QwertyBeast a răspuns:

Doar va sperie ca sa invatati.