| Încrucişătorul a întrebat:

Doresc sa citesc despre cele 12 triburi ale Israelului si despre Imperiul Khazar (al 13-lea trib).

Din cauza pozitiei mele, ma indoiesc ca as gasi ceva folositor la biblioteca sau la librarie. Stiti cumva un site pentru ceea ce vreau sa citesc? Promit ca dau funda si rezultate bune.

Totusi... am inteles ca ar fi ceva de spus despre Hitler si cu al 13-lea trib (cu ura lui fata de evrei); legaturile Khazarilor cu Rusia, Franta, M-re Britanie si Statele Unite ale Americii

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ar fi utila o Istorie a poporului evreu. Astfel de informatii specializate le gasesti doar in biblioteci. Nu inteleg prima parte a intrebarii :"Din cauza pozitiei mele, ma indoiesc ca as gasi ceva folositor la biblioteca sau la librarie." Adevarul nu-l prea putem afla. Istoria e un amestec de redari ale faptelor petrecute facute de cei care au participat la evenimente sau repovestirea lor, interpretari, in functie de cine a scris si de speculatii acolo unde sunt lacune sau unde nu se spune nimic. Nimeni nu e obiectiv in adevaratul sens al cuvantului. Sper sa gasesti ceva care sa te multumeasca cat de cat. In plus, anumite informatii "hard" nu le vei afla niciodata. Totusi, bafta!