| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

După ce termin filologia pot urma ASE? Mentionez ca voi recupera mult in vacanta de vara si voi face pregătiri la greu la matematică si fizica. Stiu ca ar fii mai simplu sa merg la mate-info dar din clasa 5 visez sa merg la acest profil si imi place foarte mult filologia dar după aceea nu pot avea o meserie prea bine plătită si de aceea vreau sa fac pregătiri si sa urmez ASE. Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| ABCD122 a răspuns:

Zic sa faci pregatiri intense si sa dai la ASE, cu filologia nu se castiga bine -părerea mea-, sau ai putea sa termini filo si sa dai la drept, insa si aici ai o multime de taxe aka "spaga" de dat. Bafta!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Conteaza pana la urma sa faci ce-ti place. Daca ai pasiune pentru slujba respectiva, si muncesti din greu poti ajunge sus. Eu zic sa te gandesti bine ce ti-ai dori sa faci tot restul vietii tale si sa alegi in functie de asta, nu dupa un salariu mediu. Sunt destule joburi si de la filologie nu mai ridicati atat in slavi mate-info.

| bbbbbbbbnbbbb explică (pentru Adry05):

Dar cam ce meserii blien platite sunt dupa ce tremin filologia?

| Adry05 a răspuns (pentru bbbbbbbbnbbbb):

Drept daca reusesti sa te afirmi, translator, chiar si profesor daca esti bun si faci rost de pregatiri, academia de politie etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Alea sunt bine platite?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti place asa mult filologia de ce nu continui cu ea? exista destule meserii.

La ASE se face ceva mate, dar nu e nimic iesit din comun din cate stiu eu