| anonim_4396 a întrebat:

După ce termini clasa a 11-a (profesională) și vrei să continui cu liceul, ce trebuie să faci? Adică... cu cine trebuie să vorbești și care sunt cerințele pentru a continua, pentru ca da, mă gândesc că există câteva cerințe.

Răspuns Câştigător
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Daca vrei sa te duci la zi, intri in contact cu secretariatul liceului respectiv si faci rost de hartiile necesare pentru a te transfera. Poti sa te duci la zi fara nici-o problema, totusi va trebui sa dai cateva diferente( nu cine stie ce). La seral faci 3 ani( de fapt 2.5 din moment ce incepi din al doilea semestru al primului an), iar la liceu doar 2( iesi mai repede cu un an).

| Darius62 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Buna prietene Si eu vreau sa continui la zi. Dupa ce termin cl 11 profesionala oare as putea sa continui liceul sportiv la zi?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Darius62):

La teoretic ii 100% posibil, insa la sportiv nu stiu( dar presupun ca-i aceeasi chestie). Ia legatura cu secretariatul liceului dorit si te vor informa ei cam cum sta treaba.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te inscrii la liceu, curs seral, fiindca nu poti sa-l faci la curs de zi.
Se fac 13 ani la seral.
Mergi la liceul unde doresti sa faci curusurile serale si depui cerere la secretariat.