| GulDan a întrebat:

Dupa engleza ce limba ar fi cea mai ok sa invat? dintre italiana si spaniola care ziceti ca e mai folositor sa o invat? sau daca nu ziceti-mi de alta limba folositoare dar si usoara.Mersi!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E suficient sa stii engleza e o limba universala, restul e optional din lipsa de ocupatie ai putea sa le inveti

| SamSon a răspuns:

Invata germana. e grea, dar merita. e o limba foarte respectata si vorbita

| Radu284 a răspuns:

Spaniola este o limba foarte folositoare, folosita in multe tari. Italiana e folositoare doar in Italia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele, spaniola si italiana sunt la fel de usoare pentru ca sunt limbi latine, cum e si limba romana. Acestea evident ca sunt usoare, avand multe in comun cu limba noastra.
Germana trebuie sa o inveti, pentru ca ei nu invata limba engleza, sau si daca o invata, daca mergi in Germania, nu vor vorbi cu tine in engleza, ci in germana.

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Dintre cele 2 te sfatuiesc sa inveti spaniola e mult mai folosita.
Si daca chiar vrei sa inveti mai multe limbi straine te sfatuiesc sa alegi franceza sau germana.
Succes!winking

| Ramoneluu a răspuns:

Germana te ajuta foarte mult