| MitroiDragos a întrebat:

Dupa parerea voastra,care facultate este mai grea:cea de drept, sau cea de litere?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cea pentru care ai inclinatie mai mica.

| William a răspuns:

Cea de drept este mai grea.

| justanotheruser99 a răspuns:

Eu zic ca Dreptul e mai greu, adică nici nu se compară cu Facultatea de Litere.

| KanezuY a răspuns:

Falcutatea de drept e grea.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Depinde din ce perspectiva privesti; poate fi mai grea cea la care inveti cu mai putina tragere de inima sau cea cu care simti ca nu ai prea multe in comun... E foarte mult de invatat la ambele. Mai bine ia-ti ca reper meseria pentru care te pregatesti. Ce crezi ca ti se potriveste mai bine? Ceva care inseamna foarte multa istorie si legi, sau ceea ce tine de limba materna si alte limbi straine? Grele sunt ambele.
Gandeste-te bine, ca sa iei cea mai buna decizie.

| BeeBia a răspuns:

Eu zic ca e destul de evident care facultate e mai grea.

| fuhhgyr374 a răspuns:

Cea de drept.