| Simonasimona1992 a întrebat:

Dupa terminarea unei scoli de subofiteri de politie ( Avram Iancu/Septimiu Muresan/Vasile Lascar) esti obligat prin contract sa stai o anumita perioada in sistem?
Poti demisiona cand vrei, in caz ca vrei? Cum functioneaza?
Merci!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cat este acum, mi se pare ca 7 sau 10 ani, poti intreba la scoala sau la IJP, la resurse umane.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, esti obligat sa lucrezi o perioada in politie. Daca demisionezi inainte de terminarea perioadei va trebui sa platesti cheltuielile de scolarizare.

| Simonasimona1992 explică (pentru Ioandelasal):

Stii cumva care e acea perioada?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Simonasimona1992):

Nu stiu cat este acum, mi se pare ca 7 sau 10 ani, poti intreba la scoala sau la IJP, la resurse umane.