| gabi1198 a întrebat:

E adevarat ca testele initiale conteaza pentru admitere?(sunt a 7 a)

Răspuns Câştigător
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Nu.Doar testele nationale, care se dau la sfarsitul clasei a 8a. Testele initiale sunt doar niste teste predictive, nu au nicio legatura cu admiterea la liceu.

5 răspunsuri:
| ianaa a răspuns:

Testele initiale se dau doar ca sa vada cat mai sti din anul trecut
nu se pun in catalog si nici nu are legatura cu admiterea la liceu big grin
stiu pentru ca si eu sunt tot a 7 a

| CandyGirl_5618 a răspuns:

Nu are nici-o legatura una cu alta.

| dianaelena2011 a răspuns:

Testele initiale sunt oentru profesori ca sa vada ce am uitat si ce am tinut minte in vacanta. Din toate notele se face media clasei.

| GumitzaDePepene a răspuns:

Nu