| George20123 a întrebat:

E adevarat faptul ca regele Mihai a mintit pe 23 august 1944 in legatura cu intoarcerea armelor in Romania? daca nu, explicati.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta nu este prea clara, ce a mintit?
Nu-mi amintesc ca Proclamatia regelui sa fi continut vreo minciuna.

| RAY a răspuns:

Suntserios si peste unguri au intrat rusii si nu a fost nimic, in timpul razboiului nu isi tradezi alianta, tradarea fiind la romanii foarte frecventa daca studiem istoria observam tradatari multe, referitor la intrebare mihai nu a mintit cu nimc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa minta? Armele au fost intoarse. Rusii ne au fi prapadit daca intrau fortat peste noi... si asta sigur s ar fi intamplat