| anonim_4396 a întrebat:

E ciudat daca vorbesc cu mama celui mai bun prieten prin mesaje? Ma intreaba mai mereu ce fac

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Cred că dacă simți nevoia să întrebi, ți-ai răspuns singur la întrebare. O altă întrebare care te-ar elucida ar fi "este moral sa vorbiți in modul in care vorbiți"? Încă una: "ai fi ok cu situația reversă? Să vorbească el cu mama ta în același mod?"
Acum, natura conversațiilor estw știută doar de tine. Putem să presupunem că sunt inocente sau nu. Poate sunt bine intenționate sau au motive ascunse. Doar tu si ea puteți ști. Așadar cred ca a-ți pune întrebări și a-ti raspunde singur la ele e un ghid bun.

| IarsiIar a răspuns:

Daca doar te intreaba ce faci inseamna ca de fapt vrea sa stie ce face fiul ei.