| OchisoriAlbastrii a întrebat:

Imi place de o fata,vorbesc cu ea pe facebook, ne-am intalnit amandoi pe plaja.Astazi eram intr-o conferinta cu prietenii si era si ea,o intreaba o fata daca suntem impreuna,iar ea a negat(asa e ca nu suntem impreuna).Dar cand vorbesc cu ea zambeste, mereu o fac sa rada.A zis ca daca ma apuc de fumat ma bate...Deci pana la urma ce sa mai cred ca ma place si ea sau nu? Adica prietena ei i-a zis celui mai bun prieten al meu ca ne sta bine impreuna, iar el nu trebuia sa imi zica.Ei vor sa ne combine.Ce sa cred ca ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Catalin_Tseppy_1990 a răspuns:

Trage-o in privat. Seara, undeva in parc, pe o banca. Vorbeste cu ea. Nu lasa prietenii sa se implice..De obicei, prietenii au caterinca proasta, si ea poate sa creada ca razi de ea. Vezi tu, te descurci.

4 răspunsuri:
| Ally98 a răspuns:

Dar te-ai gandit ca poate te place ca pe un prieten.Nu intotdeauna cand vb cu cineva si iti zambeste, te pupa etc...nu inseamna ca te place.Mai pe scurt intreab-o!

| Axys a răspuns:

Te place dar de rusine a negatwinking o sa fie bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa te placa, sau doar sa te simpatizeze si sa fii doar un amic pentru ea.
Arata-i ca o placi, flirteaza cu ea. Daca iti va raspunde la flirt, inseamna ca si ea te place. Nu o intreba daca te place, o vei pune intr-o situatie jenanta (pentru amandoi). Invit-o la un suc/o plimbare, dar sa fiti doar voi doi, ca sa puteti vorbi mai "in liniste" happy.
Bafta!

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ideea e ca poate sa para iubire,dar e posibil sa fie si un fel de prietenie tip frate-sora.Cel mai bine este sa o intrebi, dar daca esti timid nu i-o spune direct, bate apropouri, si vorbeste cu ea intr-un loc calm, linistit.Cand crezi ca esti pregatit spune-i ca o placi putin mai mult decat crede ea si ca vrei sa stii ce simte ea pentru tine.Totul e sa nu o preseziwinking Noroc