| AvalohAlyn a întrebat:

E de speriat examenul de bacalaureat? Ce dificultate ii atribuiti?(celor care l-au dat deja)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comparativ cu o sesiune la o facultate serioasa bacul e o joaca de copii

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Este atâta timp cât nu înveți sau ești slab la carte.
Trebuie meditații făcute la materiile care stai slab. Dacă nu le stăpânești e bine să pui la toate trei, ori să înveți mereu cmoentarii, sau la matematică să faci exerciții. În ziua de azi bacalaureatul este foarte greu, un examen al maturității deloc de neglijat.

| Frank51 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Te contrazic. Da, este un examen greu, dar care examen este usor? Exista? trebuie sa fi prost sa nu iei un examen(scuze expresia), daca ai ajuns la acel punct.

On: Nu e de speriat. Pe o scara de la 1 la 10, la capitolul dificultate eu ii dau un 4. Sa fim seriosi, nici nu trebuie sa iti bati capul ca sa il iei. Eu nu ma laud, dar am fost printre primii, fara sa invat. Ceilalti cu care eram in frunte se zbateau, munceau zi si noapte si rezultatul lor era similar cu al meu, eu doar eram foarte atent la ore si citeam putin pe acasa. Diferenta este la fiecare persoana. Unul invata usor, unul greu, altul repede, altul asa. Acuma ramane sa te gandesti unde te incadrezi, inveti usor? esti bun la tine in clasa fara sa te straduiesti?