| Losnams a întrebat:

E greu la profilul stiinte ale naturii? E grea chimia acolo? La mate info trebuie sa fii chiar atat de bun la matematica ca sa faci fata? Adica la mine faza e ca nu prea imi place chimia, desi ma descurc, dar pur si simplu nu ma pasioneaza, iar cu matematica o duc binisor, adia nici rau dar nici nu sunt expert.ce credeti ca ar trebui sa aleg? Sunt total indecis

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți place cartea, du-te la mate-info.

| Dany21Andrei a răspuns:

Eu te sfătuiesc să te duci pe ce specializare îți dorești să urmezi mai departe la facultate.
Eu sunt la științele naturii (m-am dus aici din pasiune pentru biologie și chimie).
Gândește-te către ce ai pasiune mai mult sau ce vrei sa urmezi mai departe: biologie, chimie și fizică sau mate și informatică.
Dacă mă refer la nivelul de greutate, îți pot spune că pe profilul meu te ia cu fiecare materie de la zero (Adică, la fizică in clasa a 9-a făceam în primele lecții transformări de metri, kilograme etc., iar la chimie studiam atomul), asa ca din punct de vedere al greutatii nu cred ca iti va fi o problema, asta si daca iti doresti sa inveti.
Daca vrei mai multe informatii despre materiile de pe profilul meu imi poti scrie.