| AvalohAlyn a întrebat:

E greu sa iei examenul de bac? Cat timp trebuie sa inveti?

Răspuns Câştigător
| Andreea14Bianca a răspuns:

Nu este asa greu cum pare. Citește din timp ca sa ai habar despre ce e materia si apuca-te încet de învățat ca sa nu te aglomerezi. Eu am avut anul trecut examenul, nu m-am omorât cu învățatul si totuși am luat nota aproape de 9. M am apucat de învățat chiar după ce am dat vacanța, dar deja intrasem in panica. Te sfătuiesc sa nu te stresezi, sa citești din timp si va fi bine!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ce-ai si facut in ultimii ani si cat te duce capul. Ar fi recomandat sa te apuci de la inceputul clasei a 12-a ca sa poti sa iei totul usor, cu calm si sa nu apara stres si presiune mai tarziu.

| addy200 a răspuns:

Ultimii 4 ani trebuie să înveți, nu e chiar așa mult!