| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca pot da din nou evaluarea nationala anul viitor?

3 răspunsuri:
| Darius352 a răspuns:

Da se poate.dar nu cred ca ai de ce, dau exemplu. daca ai luat un 7 si la alta materie 4. faci media aritmetica le aduni si le imparti la 2 =5 daca ai media celor 2 =5 poti trece. Dar daca ati iese media sub 5, sunt 3 repartizari prima daca nu gresesc e pe 3 iulie ( cred ca am greist) a 2-a este pe 23-24 pentru cei care nu au luat media 5 iar a 3-a nu prea te ajuta e pentru cei care nu au prins loc in liceu, oricum anul asta muuulti au lispit la examen... Sper sa te fi ajutat Bafta incontinuaretongue ~!

| anonim_4396 explică (pentru Darius352):

Pai as cam vrea la mate-info dar am avut 9, 30 la mate si 3, 50 la romana si ma cam tem ca nu o sa pot intra la acest profil.

| pencea92 a răspuns:

Da poti.