| CatalinPTM a întrebat:

Este cineva care a dat examenul dupa 8 clase, fara meditatii? Daca da, ce nota ati luat? Mama vrea sa ma dea la pregatire, dar eu pot sa invat si singur, pana mea laughing.
Funda!

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu am dat anul asta si la mate cu meditatii am luat 9, 9, iar la romana fara am luat 8, 9, deci se poate.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu. 7, 90 la mate si 7, 95 la romana. Am avut media din 5-8 destul de mare si cu un 6 la evaluarea nationala intram unde doream eu asa ca nu mi-am batut capul. Am inceput sa invat cu cateva zile inainte de a da testele respective. Sunt sigur ca daca imi propuneam o nota mai mare atunci o luam.
In fine, eu nu sunt un exemplu prea bun. Hai mai bine sa-ti zic de sora-mea. A luat bacu' cu 9, 70 si ceva, fara sa faca vreo ora de pregatire in toata viata ei.
"Succesuri".

| zickuo a răspuns:

Salut. Am dat in 2013 examenul. Si spre uimirea ta, FARA nici un fel de pregatire, am luat 10 ( zece ) la matematica big grin, si 5.80 la romana laughing
URASC romana. Nu-mi pasa ce a scris Eminescu etc etc. Da, poti sa inveti singur, matematica e o stiinta fixa, fata de romana. Poate ca as fi luat si mai mult la romana, dar. nu am deshis deloc caietu rolling on the floor.
Succes! Se poate DACA VREI!